Drobečková navigace

Úvod > Úvod původní

Bílé Poličany

V následujícím týdnu budeme obecní web graficky i strukturálně upravovat. Některé informace mohou proto být krátkodobě nedostupné. Děkujeme za pochopení.

Představuje se vám jedna z obcí, které jako součást regionu Podzvičinsko vytvářejí  v malebném Podkrkonoší kraj pod Zvičinou. Je odtud blízko jak do Krkonoš, tak i do Orlických hor, ale i na  významná místa v okolí jako je zoo Safari ve Dvoře Králové n. L. anebo do Hořic, proslulé nejen "hořickými trubičkami", ale i známou kamenicko-sochařskou školou. V dávné historii  půdorys obce tvořily dvě tvrze, z nichž na místě Hoření se dochoval zámek. Rádi bychom vám poskytli  takové informace, které  vám umožní  vytvořit  si představu o jedné vesničce v královéhradeckém kraji, na hranici trutnovského a jičínského okresu.zamek 

 

Vstupní fotografii tvoří významná památka obce -  zámek s bohatou historii, který stojí na  místě Hoření tvrze, v roce 2004  rekonstruovaný.

Každý se rád vrací do své rodné obce, do kraje, kde se narodil a vyrůstal, do míst, která jsou spojena s péčí rodičů, prvními láskami, okamžiky poznaného štěstí, ale i zklamání a smutku. Všichni si rádi zavzpomínáme na první odchod z rodného místa za prací či vzděláním. Jako pavučinou je protkán kraj našimi kroky a těžko po letech dovedeme číst jejich smysl. Jediné co zůstává, jsou naše vztahy k místům, z nichž jsme vyšli a které nazýváme domovem. Vracíme se domů, za rodiči, přáteli. Ti méně šťastní pak k uctění památky svých blízkých. 

Při naší návštěvě rádi pozorujeme změny a na svou obec se těšíme.  Když slyšíme její jméno, vybaví se každému z nás v mysli něco jiného - rodná vesnice, kamarádi z dětství, škola, léta dospívání nebo také nové bydliště - nový domov a dnes také jako  místo k rekreaci . Důvod dobrého vztahu k Bílým Poličanům je u každého jiný, ale pro všechny stejný v tom, že mu není naše obec lhostejná a že ji má každý svým způsobem rád. 


Vítejte v Bílých Poličanech!