Drobečková navigace

Úvod > Obec > Znak a prapor obce

Znak a prapor obce

Kronika obce navždy zaznamená, že v neděli 18. října byl poprvé vyvěšen obecní prapor. Na četná přání uveřejňujeme jeho popis, jak ho schválila komise heraldiky Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Znak Obce Bílé PoličanyVlajka Obce Bílé Poličany

 

 

Kompozice praporu Bílých Poličan připomíná především tři někdejší významné majitele vesnice a současně stavebníky zámku - Valdštejny (zlatý dvouocasý lev v modrém poli, který je z účelových důvodů pojat jako korunovaný, byť byl v té době zobrazován častěji bez koruny), Kotulínské z Kotulína a Křížkovic (červený korunovaný dvouocasý lev ve stříbrném poli) a Cecinkary z Birnic (prsten s kamenem). Připojené, barvami polcené volné cimbuří připomíná dvě zaniklé středověké poličanské tvrze. Malý tlapatý kříž symbolizuje zámeckou kapli Povýšení Sv. Kříže.

V následujícím souboru si můžete přečíst Zdůvodnění k návrhům znaku a praporu obce Bílé Poličany v plném znění přímo od autora návrhu. Stačí kliknout ...

A zde je DEKRET Poslanecké sněmovny o udělení znaku a vlajky Obci Bílé Poličany.

Předání dekretu

Fotografie ze slavnostního předávání symbolů obce předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ing. Miroslavem Vlčkem starostovi obce dne 26.5.2009.

Předání dekretu

 Předání dekretu