Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality, události, informace pro občany

Aktuality, události, informace pro občany


Štítky:

Pozvánka na 21. zasedání zastupitelstva obce

Starosta obce svolává na  pondělí 19. 4. 2021 21. zasedání zastupitestva obce v 19:00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu. Pozvánka zde.


Publikováno 13. 4. 2021 8:15

Novinky z Podkrkonoší na měsíc duben

Vážení občané,

jako obvykle vám začátkem měsíce zasíláme Novinky z Podkrkonoší. Najdete je na odkaze:

https://katalog.podkrkonosi.eu/topakce202104

Seznam světového dědictví UNESCO rozrostl o část Podkrkonoší. V článcích ze Dvora Králové nad Labem se zase dozvíte, co se nyní děje za „zavřenými“ dveřmi informačního centra a zavzpomínáte na významné osobnosti, které jsou s městem úzce spojeny. Do Miletína se zatoulala Toulavá kamera a to dokonce dvakrát! Reportáže byly odvysílány v březnu, dívali jste se? Že jste ještě neposnídali s žirafou? Nevadí, ještě stále máte tuto jedinečnou možnost díky projektu Safari Parku „Pozvi zvíře na oběd“. Víte, co je to SmartGuide a k čemu vám poslouží? Pokud ne, přečtěte si článek s aktuálními novinkami z Hořic a dozvíte se mnohem víc. Jste s přicházejícím jarem plni odhodlání k sportovním výkonům? Pak vás jistě zaujme výzva 21 Challange či Fit stezka u hotelu Pod Zvičinou. A nezapomněli jsme ani na milovníky historie, pozveme vás na virtuální prohlídku barokní lékárny v hospitálu Kuks. V dubnových novinkách se toho dočtete samozřejmě mnohem více!


Publikováno 1. 4. 2021 11:21

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

logo_2021.pngZde vám přinášíme základní informace o blížícím se sčítání lidu, domů a bytů. Sčítání začíná už v sobotu 27. března 2021.

Sčítání je ze zákona povinné.

Sečíst se lze zcela bezkontaktně prostřednictvím internetu, nebo pomocí listinného formuláře. Bezpečně, jednoduše a bez kontaktu se sčítacím komisařem se můžete sečíst online od 27. března do 9. dubna, a to na webu www.scitani.cz nebo pomocí mobilní aplikace. Jde to odkudkoliv. Sečíst můžete nejen sebe, ale také celou rodinu. 

Elektronický sčítací formulář bude zpřístupněn na onlinescitani.cz od 27. března. K sečtení můžete využít i mobilní aplikaci „Sčítání21“. Mobilní aplikace bude ke stažení na Google Play či App Store. Elektronický sčítací formulář v ní bude možné vyplnit od 27. března. 

Pokud se nesečtete online, musíte od 17. dubna do 11. května vyplnit listinný sčítací formulář. Získáte ho spolu s odpovědní obálkou od sčítacího komisaře nebo na kontaktních místech sčítání. Vyplněný formulář v obálce odevzdáte na poště nebo vhodíte do poštovní schránky.  

Koho se sčítání týká

Sečíst se musí každý občan a cizinec, který má v České republice trvalý nebo přechodný pobyt nad 90 dnů. Formulář musíte vyplnit i v případě, že vám byl udělen azyl nebo jste na našem území pobývali o půlnoci z 26. na 27. března. Za nezletilé děti a osoby, které nejsou způsobilé k právním úkonům, jej může vyplnit jiný dospělý člen domácnosti. Sčítání se netýká cizinců, kteří jsou zde na dobu kratší než 90 dnů.

Mobilní aplikace s názvem „Sčítání21“ bude ke stažení na Google Play či App Store. Stáhnout aplikaci a vyplnit v ní elektronický sčítací formulář bude možné od 27. března.

Sčítacími komisaři budou speciálně proškolení zaměstnanci České pošty a Českého statistického úřadu. Komisaři České pošty budou zajišťovat roznos formulářů domácnostem,

Sčítací komisaři začnou od 17. dubna roznášet listinné sčítací formuláře spolu s odpovědní obálkou těm, kteří se nesečetli online. Komisař se dostaví v předem oznámeném termínu, zazvoní a vyčká na váš příchod venku před vaším domem. Řídí se přitom aktuálně platnými hygienickými opatřeními.

Termín a interval návštěvy komisaře můžete zjistit také telefonicky nebo osobně na kontaktních místech sčítání na vybraných pobočkách České pošty. Adresy kontaktních míst zjistíte na scitani.cz/kontaktnimisto.


Publikováno 23. 3. 2021 10:17

Prodej vepřových půlek 24.4.2021

Vážení občané,

společnost Karsit Agro, a.s. bude dne 24.4.2021 opět prodávat vepřové půlky.

Více informací naleznete zde.


Publikováno 16. 3. 2021 8:46

Testování na COVID 19 v Bílých Poličanech

Ve čtvrtek 4. března 2021 přijede do Bílých Poličan mobilní testovací tým. Na přítomnost viru COVID 19 se mohou nechat naši občané zdarma otestovat. Testování bude probíhat od 9:00 do 11:00 v kanceláři obecního úřadu. Všichni zájemci se tedy mohou dostavit mezi 9. a 11. hodinou na obecní úřad a nechat se zdarma otestovat na přítomnost viru. Při případném čekání na test a na výsledky testu (čekání by nemělo být delší než 10 minut) dodržujte bezpečné rozestupy a používejte respirátor. 

Využijte možnost testování přímo v naší obci!


Publikováno 2. 3. 2021 10:03

Formuláře na cestování v krizovém stavu

Na základě usnesení vlády je v současné situaci omezen pohyb osob. K nezbytným cestám do zaměstnání, k lékaři a ostatním cestám je nutné písemné prohlášení nebo potvrzení. Tiskopisy pro možné varianty naleznete v editovatelné podobě (DOC) a p podobě pouze k tisku (PDF) v přílohách níže.

Otázka a odpovědi ZDE

Formulář na cestu do zaměstnání DOC, PDF

Cestování mimo práci DOC, PDF

Čestné prohlášení DOC, PDF


Publikováno 2. 3. 2021 9:57
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Novinky z Podkrkonoší na měsíc březen

Jako obvykle vám začátkem měsíce zasíláme Novinky z Podkrkonoší. Najdete je na odkaze:

http://podkrkonosi.rfabook.cz/topakce202103


Publikováno 1. 3. 2021 10:26

Nabídka vynesených a ročních slepic

Vynesené slepice.jpgFirma ABZ-CZ nabízí občanům prodej VYNESENÝCH A ROČNÍCH SLEPIC. V nabídce jsou slepice z halového chovu. Klasické vynesené slepice ve stáří maximálně 75 týdnů, roční slepice ve snášce ve stáří maximálně 50 týdnů. Cena od 75 Kč/ks dle množství, včetně dopravy až k Vám domů.

Bližší informace a kontakty na přiloženém letáku ZDE.


Publikováno 23. 2. 2021 8:40

Veřejná sbírka ošacení

Veřejná sbírka.jpgDiakonie Broumov, sociální družstvo, vyhlašuje veřejnou sbírku na podporu svozu použitého šatstva ze sbírek i sběrných kontejnerů. O sbírku použitého šatstva byla oslovena i naše obec. Máte-li doma obnošené a nepoužívané ošacení, můžete ho přinést do konce března v době úředních hodin na obecní úřad v Bílých Poličanech. V případě dotazů nebo sjednání jiného termínu volejte na 702 035 342 nebo pište na mail bilepolicany@atlas.cz.

Předem všem děkujeme za darované ošacení.


Publikováno 23. 2. 2021 8:38

Velikonoční prodej vepřových půlek

půlky_m.jpgKarsit Agro nabízí velikonoční prodej vepřových půlek. Bližší informace a termín objednávek se dočtete ZDE.


Publikováno 23. 2. 2021 8:36